غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان‌های شایع زنان، در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت استان انجام می‌شود

4 آبان 1401

کارشناس سلامت میان‌سالان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خدمات مامایی و تشخیص زودهنگام سرطان‌های شایع زنان در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت استان انجام می‌گردد.

لیلا تقربی در همایش هفته سلامت بانوان اظهار داشت: یکی از بیماری‌های شایع زنان سرطان سینه است و در سال گذشته متأسفانه ۶۳ نفر از بانوان هم استانی با این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
وی ضمن دعوت از بانوان هم استانی برای دریافت خدمات مامایی گفت: با غربالگری و تشخیص به‌موقع سرطان سینه می‌توان به درمان سریع و بهنگام این بیماری کمک کرد و شاهد کاهش آمار فوت به‌این‌علت باشیم.
هدی دشتی مشاور امور بانوان و خانواده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: با توجه به اسناد بالادستی تقویت نهاد خانواده و جایگاه زنان در چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۴ است و بر اساس اصل ۲۱ قانون اساس دولت موظف است حقوق بانوان را در تمام جهات با رعایت موازین اسلامی تضمین کند.
این همایش با همکاری معاونت بهداشت و دفتر امور بانوان و خانواده دانشگاه و با هماهنگی دفتر بانوان و خانواده استانداری با موضوع هفته ملی سلامت بانوان برگزار شد.
در این نشست مباحثی با عناوین سلامت زنان و سبک زندگی (ناباروری) توسط دکتر انارکی مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده، سلامت زنان سلامت خانواده و جوانی جمعیت با ارائه دکتر احمدزاده رئیس گروه جوانی جمعیت، پوکی استخوان توسط دکتر حاجیونی، مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر و عوارض سقط‌جنین بر سلامت زنان و آشنایی با مرکز نَفَس توسط دکتر رضایی پزشک فوکال پوینت مرکز مردمی نفس ارائه شد.
در این همایش که با شعار "سلامت زنان، بنیان خانواده سالم و جامعه جوان "برگزار شد، بانوان شاغل در ادارات به‌صورت حضوری و غیرحضوری شرکت کردند.

کلمات کلیدی:
همایش.     علمی     دفتر.امور.بانوان     هدی.دشتی     هفته.سلامت.بانوان     لیلا.تقریبی    
معاونت.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   20 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >